• En iyi Çare Hacamat..

  /photos/1.jpg

  Bir hadis-i Şerifde Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyuruyorki; ‘Sizin tedavi olmak için başvuracağınız en iyi çare Hacamattır’

 • ‘Ümmetine Kan Aldırmayı Emret’

  /photos/2.jpg

  Abdullah b.Abbas(r.a) Şöyle demiştir:Peygamber Efendimiz(s.a.v) Miraç gecesinde meleklerden hangi topluluğa uğradımsa bana ‘ümmetine kan aldırmayı emret’ diye tavsiye ettiler.

 • Rasulullah Kan Aldırırdı

  /photos/3.jpg

  Yine İbnu Abbâs (radıyallahu anhümâ) demiştir ki: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ihramlı iken hacamat oldu (kan aldırdı)."
  Buharî, Cezâu's-Sayd 11, Tıbb 12,15; Müslim, Hacc 88., (1203); Ebu Davud, Menâsik 36, (1835-1836); Tirmizî, Hacc 22, (839); Nesâî, Hacc 92, (5, 193); İbnu Mâce, Menâsik 87, (3081).) Bu metin Sahiheyn'in metnidir.

 • İhramda Hacamat Mecbur Kalmadıkça Olmaz

  /photos/4.jpg

  Nâfi anlatıyor: "İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) dedi ki: "İhramlı kimse kaçınılmaz bir sebepten dolayı mecbur kalmadıkça hacamat olamaz."

 • Hacamat Orucu Bozmuyor

  /photos/5.jpg

  Ebu Sa'id (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Üç şey vardır orucu bozmaz: Hacamat olmak (kan aldırmak), kusmak, ihtilam olmak.''

 • Resulullah Başından Hacamat Olurdu

  /photos/6.jpg

  Resulullah (sav) ihramlı iken hacamat oldu (kan aldırdı). (Bu metin Sahiheyn'in metnidir.) Buhari merhumun bir diğer rivayetinde: "[Resulullah (sav)] oruçlu iken hacamat oldu" denir. Yine Buhari'nin bir diğer rivayetinde: "[Resulullah (sav) ihramlı iken çektiği ağrı sebebiyle başından hacamat oldu" denir. Bir diğer rivayette: "Şakika denen (başının ön kısmındaki) bir ağrı sebebiye, Lahyu Cemel adında Mekke yolu üzerindeki bir su başında, başının ortasından hacamat oldu" denir.

 • Rasulullah Ayağından Hacamat Olurdu

  /photos/7.jpg

  Resulullah (sav) ihramlı iken ayağının sırtından çektiği bir ağrı sebebiyle hacamat oldu. (Nesai'nin rivayetinde "...Maruz kaldığı incinme sebebiyle (ayağının sırtımdan hacamat oldu)" denmiştir.)


 • Ümmü Seleme Annemiz de Hacamat Yaptırmıştır

  /photos/8.jpg

  ‘’Ümmü Seleme annemiz (Rasulallah SAV hanımlarından biri)  Hacamat yaptırmak için Hz. Rasulallah Efendimizden (SAV) den izin istedi.Rasulallah (SAV) Efendimiz Ebu Taybe’ye emretti, Ümmü Seleme’ye Hacamat yap diye.  (Ravi) dedi ki:  Ebu Taybe, Ümmü Seleme’nin sütkardeşiydi herhalde. Ya da Ebu Taybe henüz ergen değildi.’’

 • Rasulallah (s.a.v.) Kan Alan Kimseye Ücretini Öderdi

  /photos/9.jpg

  Abdullah İbn Abbâs (r.a)'tan rivayet edilmiştir: “Rasulallah (s.a.v.) kan aldırdı. Kan alan kimseye ücretini ödedi ve bur¬nuna da ilaç damlattı.”

 • "Hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!"

  /photos/10.jpg

   İbnu Abbas der ki: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Miraç gecesinde, meleklerden mürekkeb bir cemaate her uğrayışında: "Hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!" derlerdi."
  Tirmizi, Tıbb 12, (2054).

 • Şifa üç şeydedir

  /photos/11.jpg

  İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Şifa üç şeydedir:
  - Bal şerbeti.
  - Kan aldırma.
  - Ateşle dağlama.
  Ancak ümmetimi dağlamaktan menediyorum."
  Bir rivayette: "Balda, hacamat olmada şifa vardır." denmiştir." Buhari, Tıbb 3.

 

Sık Sorulan Sorular

 

Hacamat Nedir?

Belli bölgelere ait belli noktalara, uyarı verilmek sureti ile problemli bölgenin iyileştirme gücünün açığa çıkarılmasıdır.

 

Periyodik yapılan Hacamatla kişiyi hangi hastalıklardan korur?

En önemlisi bu kişi asla kanser olmaz. Damar tıkanıklığı, kalp hastalıkları, Alzheimer, karaciğer hastalıkları, akciğer hastalıkları, hormonel bozukluk gibi hastalıklardan korunur.

 

Hacamatın sigaraya etkisi var mıdır?

Hacamat sigara bıraktırmak için yardımcı olarak uygulanır Fakat sigaranın vücuda bıraktığı zehir’i tamamen temizler öyle ki bu kişi o ay hiç sigara içmemiş gibi olur.

 

Hacamat en çok hangi hastalıklarda etkilidir?

Hacamatın %100 fayda sağladığı hastalıklar Varikosel, şeker, tansiyon, migren, sinüzit damar tıkanıklığı, kolesterol, pcos, mide, kolon, kalp, karaciğer, bel fıtığı, guatr, hemoroit, diz hastalıkları gibi

 

Hacamat migren, sinüzit veya başağrısı tedavi edilebilir mi?

Migrenin ve sinüzitin tek tedavisi hacamattır. Hacamat ile migren, sinüzit ve baş ağrılarına neden olan arızalı damarlar onarılır. Arızalar onarılınca dolaşım düzene girer. Bu sayede kişi ömür boyu baş ağrılarından kurtulur.Hacamatın migren ve sinüzite etkisi %100 dür.

 

Hacamat her hastalıkta etkilimidir?

Hacamat 100'e yakın hastalıkta etkilidir. Doğuştan gelen, genlerden ve kromozom bozukluklarından kaynaklanan hastalıklarda etki etmez. Maalesef bu gibi hastalıkların hiçbir şekilde tedavisi bulunmamaktadır.

 

Hacamatın tedavi süresi ne kadardır?

Hacamatta sabit olan tedavi süreleri olduğu gibi, hastalığa ve hastanın durumuna göre değişen tedavi süreleri de vardır. Örneğin; Varikosel, Migren gibi hastalıkların tedavisi sabittir. Hastaya verilen sürede iyileşir.

 

Bel yâda boyun fıtığını Hacamatla nasıl tedavi eder?

Bu kemiksel bir hastalık.

Bel fıtığının neden olan şey kemiklerin kanla yeterince beslenememesidir. Bu bölgelere yeterli kan akışı sağlanırsa, kan hasarlı kemikleri onarır, patlamış fıtıkları temizler.

 

Herhangi bir hastalığımız olmadığı halde hacamat yaptırabilirmiyiz?

Hasta olmayan biri  düzenli olarak hacamat yaptırırsa bu kişi kanın kirlenmesinden dolayı meydana gelen birçok hastalıktan korunur.Örneğin;kolesterolü yükselmez, tansiyonu çıkmaz, karaciğer hastalıklarından korunur.

 

Sülüklerde kirlenmiş kanı almıyorlar mı neden hacamat?

Hacamatın kullanımı farklıdır, sülüğün kullanımı farklıdır. Hacamat kılcal damarlarla alakalı sonuca gider. Ayrıca her neşter darbesi bir siniri uyararak beyne sinyal gönderir.Tesiri bu yönde olur. Sülük atardamar ve toplardamarlara tek noktadan tesir eder   kan durmadığı için sonuç biraz uzayabilir.

Psikolojik rahatsızlığım var hacamat faydalı olurmu?

Bize gelen hastaların sayısı çok fazla, kişinin durumuna göre 2 veya 3 seyansta %80 %90 oranlarda Allah'ın izni ile sonuç alıyoruz.

BU SİTEDEKİ BİLGİLER İZİNSİZ ÇOĞALTILAMAZ